Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Palmową – 14 kwietnia 2019 r

1. Triduum Paschalne – najważniejsze trzy dni: Wielki Czwartek-pamiątka Ostatniej Wieczerzy. Dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.
    Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do 23.00.

Na godz. 20.00 zapraszam Parafian do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie – do naszego kościoła przybędą księża z całego Dekanatu – Adoracje poprowadzi młodzież Oazowa z naszej parafii, za co już dzisiaj bardzo serdecznie jej dziękuję.

1. Wielki Piątek. Droga krzyżowa ulicami: Czarnieckiego i Wyzwolenia o 10.00. – kto chce czytać stacje Drogi krzyżowej – proszę się zgłaszać w zakrystii
    Przez cały dzień adoracja w ciemnicy.

O 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja -ucałowanie krzyża przez wszystkich obecnych. Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Bożego.
Adoracja do 23.00.

1. Wielka Sobota. Adoracja przy Grobie Pańskim od 9.00.
    Poświęcenia pokarmów o 9.00, 10.00 i 11.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o 18.00. Poświęcenie ognia, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy świece.

Są do nabycia w zakrystii świece na stół Wielkanocny – 10 zł

1. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o 6.00.
  2. Wielki Piątek obowiązuje post ścisły; co do ilości i jakości.
  3. Spowiedź codziennie przed Mszą św. od godz. 17.00 – ponieważ o 17.30 też jest msza św.
    Jak zauważyliście po południu są dwie msze o 17.30 i 18.00 wyznaczam 2 msze, aby rodziny zmarłych nie czekały zbyt długo na odprawienie mszy za swoich bliskich zmarłych.

Ostatnia okazja do spowiedzi przed świętami w  w Wielki Piątek po liturgii do godz. 20.30

1. Proszę o przygotowanie śpiewów,  oprawy liturgii, dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego. Całą asystę na procesję rezurekcyjną, strażaków na drogę krzyżową i straż honorową przy Grobie Pańskim.
  2. Wspólnoty parafialne o prowadzenie adoracji. Parafian z wyznaczonych ulic do czuwania, by nie zostawić samego Pana Jezusa.
  3. Tak ułóżmy sobie zajęcia, by być na nabożeństwach i adoracji w te wyjątkowe i niepowtarzalne dni. Program w gazetce, gablocie i na stronie parafii.
    Kochani młodzi i drogie dzieci Pan Jezus czeka tu na was każdego dnia.
  4. 26.04.2019 r w piątek o 8.00 w Przychodni na Sikorskiego 71 odbędą się badania USG….
  5. Dziękujemy za sprzątanie k-ła i of. na kwiaty  paniom: Barbarze Tworek, Teresie Noczyńskiej, Stanisławie Żak, Anecie Machurze, Henryce Skowron, Karinie Szkliniarz.
    Prosimy do sprzątania w środę na 9.00 i w sobotę na godz. 13.00 -6 osób.