Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę adwentu – 22 grudnia 2019 r.

 1. Ostatnie roraty jutro o 17.00
 2. We wtorek Wieczerza wigilijna. Rozpocznijmy kolędą, odczytaniem fragmentu Ewangelii o Narodzenia Pańskim i modlitwą całej rodziny. Połammy się ze wszystkimi opłatkiem. Złóżmy sobie życzenia. Spożywajmy wieczerzę przygotowaną z postnych potraw. Schemat obrzędu Wieczerzy wigilijnej w naszej gazetce parafialnej
  W gazetce także porządek kolędy – schemat jak w ubiegłych latach, jeśli byłyby jakieś nieścisłości proszę o kontakt – kolęda rozpocznie się 27.12 ze względu na wczesne ferie

27.12 piątek od 10.00 – Potasznia Górna – od r. Szmalów do r. Mogliów

28.12 sobota od 9.00 – Potasznia Dolna – od r. Skorek Kościołek do r. Nadolnych

 1. Ostatnia okazja do spowiedzi przed świętami w Wigilię o 7.30
 2. Pasterka o północy – Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz obrony życia.
 3. Msze w Boże Narodzenie o 8.30 i 11.00.
 4. II Święto –św. Szczepana, Msze jak w niedzielę -8.30, 11.00–nie ma Mszy św. o 15.00
 5. 12.2019 w (sobotę) odbędzie się Półmaraton Myszkowski w Będuszu i w związku z tym będą utrudnienia w ruchu na ul. Wyzwolenia od godz. 9.00 do 12.00 oraz na ul. Miodowa i Batalionów Chłopskich od godz. 11.30 do 14.30. organizatorzy zapraszają do kibicowania
 6. 28 grudnia ( w sobotę) o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się charytatywny koncert kolęd Pani Beaty Bednarz. Wstęp wolny. Wolontariusze będą kwestować na leczenie dla Piotra i Tomasza Błaszczyków. ( do nabycia są także cegiełki na ten cel)
 7. Niedziela, 29 grudnia-Święto św. Rodziny. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Zapraszamy jubilatów na Msze św. 11.00

 1. Zostały dokończone prace związane z przyłączem do kanału burzowego tj. Zalanie ubytku na drodze asfaltem. Podziękowania dla Panów Darka Marka z P. Ryszardem, Robertowi Szopińskiemu, Mirosławowi Żelezikowi
 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty paniom: Henryce Piekarskiej, Jadwidze Stankowskiej, Elżbiecie Karcz,
  za ofiarę na sprzątanie i kwiaty; Pani Renisławie Białej
 3. Można nabyć bombki z wizerunkiem naszego kościoła
 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – tygodnik niedziela z kalendarzem
  i płytą z kolędami
 5. W zeszłym tygodniu do wieczności odszedł Śp. Eugeniusz Rosikoń – powierzajmy Go Miłosierdziu Bożemu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *